Výzkum renomované agentury: Spokojenost na Brumlovce roste
Výzkum renomované agentury: Spokojenost na Brumlovce roste

Lidé jsou na Brumlovce stále spokojenější a také výrazněji vnímají, že se lokalita postupem času zlepšuje. V nedávno provedeném průzkumu veřejného mínění 96 % respondentů pracujícících na Brumlovce uvedlo, že jsou s lokalitou spokojeni. A zároveň místní obyvatelé, tedy ti respondenti, kteří v okolí Brumlovky na Praze 4 i žijí dosáhla spokojenost se čtvrtí dokonce 98 %. Celá čtvrtina těchto lidí zároveň Brumlovku považuje za „příklad, jak by se mělo město rozvíjet“.

Více
Méně tranzitní dopravy + více zeleně = nádech, výdech.
Méně tranzitní dopravy + více zeleně = nádech, výdech.

Hlavní podíl na podstatném zlepšení emisní situace na Brumlovce má bohatnutí Čechů. Lepší a novější vozy produkují méně znečištění. V kombinaci se zlepšenou dopravní situací díky rozvoji Brumlovky a s tím spojeným poklesem tranzitní dopravy dochází k tomu, že se nám tu všem lépe dýchá. Datový model sice zatím spolehlivě neprokázal, jakou měrou ke zlepšení stavu přispívají zelené střechy našich budov a nová výsadba ve veřejném prostoru, ale stejně v tom budeme pokračovat. Věříme tomu, že město má být zelené. Už proto, že zeleň a vodní prvky prokazatelně snižují teplotu v území.

Více
Autobusy pomáhají
Autobusy pomáhají

Zavedení autobusových linek pro lidi z Brumlovky bylo vedeno snahou udělat jim život pohodlnější. V dlouhodobé perspektivě se ukazuje, že veřejná doprava šetří nejen čas lidem, ale také životní prostředí. Autobusy přispívají ke snížení dopravní intenzity i produkce emisí. V plánech rozvoje čtvrti se nadále uvažuje o další kapacitní dopravě a je tu prostor i pro novou zastávku metra.

Více
Přijíždí více návštěvníků. Je to špatně?
Přijíždí více návštěvníků. Je to špatně?

Vybudování nové městské čtvrti s sebou nese vyšší dopravní intenzitu. Na první pohled by se mohlo zdát, že to znamená snížení kvality života v území. Přijíždí sem totiž více nových návštěvníků. Jenže při bližším pohledu na zjištěná data se ukazuje, že ve skutečnosti dopravní intenzita klesá. Řidiči, kteří územím dříve projížděli do jiných míst Prahy, volí raději alternativní trasy. Průjezd čtvrtí, která žije, je totiž zpomaluje. A celková intenzita dopravy tak nakonec klesá

Více
Rozdíl mezi developerem a stavitelem.
Rozdíl mezi developerem a stavitelem.

Brumlovka se během dvou dekád rozvoje stala plnohodnotnou čtvrtí. Zodpovědný stavitel ví, že investice do veřejného prostoru, péče o zeleň a rozšiřování relaxačních zón mají pozitivní dopad na kvalitu života obyvatel. Zprostředkovaně příznivě ovlivňuje i rozvoj komunitního života a ekonomickou aktivitu. Z té nakonec profituje i státní a městský rozpočet.

Více
Dlouhodobá podpora aktivit v Praze 11
Dlouhodobá podpora aktivit v Praze 11

V lokalitě Nové Roztyly se společnost Passerinvest Group dlouhodobě podílí na rekultivaci dlouho zanedbané oblasti v okolí stanice metra a vytváří zde několikahektarový park s řadou sportovišť pro veřejnost, který plynule navazuje na hranici Krčského lesa.

Více